Teknoloji

Türk Seramik Sektörüne teknolojik yatırımları ile önemli katkılar sağlayan Yüksel Seramik, iş ortakları mimarlar ve hedef müşterilerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda ; kalite, ürün desen ve tasarım anlamında inovasyona dayalı ve yüksek teknolojinin kullanıldığı Ar-Ge ve Ür-Ge yatırımları ile üretim yaparak, Türk Seramiğini dünya lideri yapma yolunda önemli adımlar attı.

Bugün Türkiye'nin öncü grupları arasında yer alan Mutluhan Holding, faaliyette bulunduğu sektörlere kesintisiz olarak yatırım yapmakta ve yeni iş alanlarına girmek için oluşan fırsatları değerlendirmektedir. 27 yıllık sağlam bir temel üzerinde duran ve iddialı bir strateji benimseyen Holding'in yönetimindeki çeşitli şirketler bugün hem Türkiye'de hem de yurt dışında faaliyet göstermektedir. Yer aldığı her sektörde müşteri memnuniyeti ve kaliteye verdiği önemle öne çıkan Mutluhan Holding insan kaynağının değerini çok iyi bilerek bu alanda da yatırıma büyük önem vermekte ve profesyonel insan gücü ile çalışmalarını sürdürmektedir. Mutluhan Holding pek çok sektörde aktif şirketleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu sektörler, öncelikle inşaat olmak üzere, seramik, akaryakıt, enerji, otomotiv ve hizmet sektörlerini içermektedir. Holding'in bu geniş varlık portföyü, mobil iletişim ve güvenlik teknolojileri ile daha da zenginleşmektedir.
2008 yılı itibariyle kapasitesini ve bu yatırımlarını arttıran marka, bugün 5 ayrı hatta üretim yapmaktadır. Duvar karosu, yer karosu, sırlı porselen ve teknik granit üretim hatları mevcuttur. Ayrıca Aydın/Söke fabrikada; 3.pişirim bordür ve dekor hattıyla dünyada henüz çok yeni ve sayılı fabrikada bulunan bir dekor teknolojisi olan “plotter” mevcuttur ve tüm hatlarda dijital baskı teknolojisi ile üretim yapılmaktadır. Fabrika bünyesinde karo üretimine ek olarak lappato polisaj hattı, colorbody/renkli bünye ile üretim, ebatlama, waterjet, mozaik ve kesimli aksesuarlar, süpürgelik gibi çeşitli aksesuar ve üretim teknolojileri de mevcuttur.
Teknolojik yatırımlarına her daim devam eden Yüksel Seramik’in sahip olduğu değerlerden biri, karo üzerine dijital baskı özelliği taşıyan teknolojisidir. Bu teknoloji, üretim açısından yüksek kalitede görsellikle birlikte, ürüne üç boyutlu bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca, Türkiye’de benzeri olmayan 12 kafalı dijital dekor baskı teknolojisini şirket bünyesine katılmıştır. Desen, kalıp, sırlama, boyama ve fırınlama aşamalarından geçmiş özel dijital dekor ürünlerini de iş ortakları ve müşterileri ile buluşturmuştur. Seramik sektöründe bu teknolojiye sahip olan firma sayısı oldukça azdır.
Diğer bir yeni teknolojik yatırım ise “Lappato” ve “Full Lappato” yüzey parlatma yatırımıdır. Mat olan bir ürünü “parlak” veya “semi-parlak” hale getirebilen bu teknoloji de üretim süreçlerinde fark yaratmıştır. Bunu bir adım daha ileri taşıyarak, “Teknik granit nano parlatma hattı” yatırımı da Yüksel Seramik fabrikasına kazandırılmıştır.
2012’nin ikinci çeyreğinde, 1997 yılında kurulmuş olan duvar karosu ve sırlı granit tesisleri yenilenerek, son teknoloji seviyesine getirilmiştir. Ayrıca, üretim alanına kazandırılan yeni teknik granit hattı ile birlikte hedef pazarlara penetrasyon arttırılmıştır.
Bahsi geçen teknolojik yatırımlar ve profesyonel kadrosu ile ürün geliştirmede ortaya koyduğu yüksek performans ile markamız, yer ve duvar karo tasarımlarından oluşan portföyüne, 2013 yılı itibari ile 131 Proje 479 renkten oluşan yeni ürün eklemiştir. Duvar seramik uygulamalarına yönelik düzenlenen dijital ürün çalışmaları, iş ortaklarımız ve hedef müşterilerimize farklı deneyimler sunmaktadır.


Yüksel Seramik bir Mutluhan Holding kuruluşudur.
facebookfacebookfacebookinstagram