ABD'de Bir Türk markası: ‘Yüksel Seramik’

tüm haberler

Yüksel Seramik, ünlü İtalyan tasarımcıların imzasını taşıyan 2015 koleksiyonu ile dünya lansmanına çıktı. Dünya seramik sektöründe sağlam adımlarla ilerleyen Yüksel Seramik, 17 Nisan'a kadar devam edecek olan COVERINGS 2015’de yeni koleksiyonlarını sergiliyor. 

ABD’nin Orlando kentinde düzenlenen dünyanın en önemli fuarlarından birisi Türk imzası taşıyor. 2014 yılında Türk Seramik markaları arasında ‘en iyi çıkış yapan marka’ ödülünü alan Yüksel Seramik yapmakta olduğu yeni yatırımlar ile sektörde yenilikçi bir marka olma yolunda ilerliyor. Özellikle profesyonellerin ihtiyaçlarına hitap edecek, ticari alanlarda kullanıma uygun, projelere yönelik çözümler sunan ürünler de 2015 koleksiyonu dahilinde fuarda beğeniye sunuluyor. 

Hedef 100 Ülke 
Bugüne kadar 80 ülke ile işbirliği içerisinde bulunan ve ABD’deki fuarda bu rakamı 100’e çıkarmayı hedefleyen Yüksel Seramik büyüyor. Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Metin Mutlu, ABD pazarının kendileri açısından önemli olduğunu ifade ederek “Uzun süredir ihracat yaptığımız ABD bizim için önemli bir pazar. Bu yıl da profesyoneller için kaliteli ve inovatif çözümler sunan 2015 koleksiyonumuza ait yeni ebat ürünlerimiz ile fuarda fark oluşturuyoruz. Ürünlerimiz, özellikle projeler için farklı talep ve ihtiyaçlara yönelik alternatifler sunuyor. Yeni koleksiyonumuza ait dijital baskı teknolojisi ile üretilen ahşap ve doğal taş görünümlü serilerimiz ile oldukça iddialıyız. Son teknoloji ile üretilen, doğaya saygılı-doğadan ilham alan ürünlerimizi 4082 no’lu salonda sergiliyoruz” ifadelerini kullandı. 


Yüksel Seramik bir Mutluhan Holding kuruluşudur.
facebookfacebookfacebookinstagram